Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про спрощений порядок в'їзду в Україну для іноземців та осіб без громадянства, які здійснюють журналістську діяльність на території України. До підписання цього нормативного акта, іноземці та особи без громадянства, у тому числі й особи, які здійснювали на професійній основі журналістську діяльність на території України, залежно від країни громадянства/підданства останнього, могли здійснювати в'їзд до України без візи на строк до 90 днів перебування в Україні, якщо міжнародні домовленості визначали такий порядок в'їзду, або на загальних підставах – за умови отримання дозволу на в'їзд до України (віза до України) на строк, передбачений візою. А після закінчення терміну перебування в Україні, передбаченого безвізовим або візовим порядком в'їзду в Україну, іноземець або особа без громадянства зобов'язані були залишити Україну на 90 днів або отримати нову короткострокову візу (для країн з візовим порядком в'їзду в Україну) або отримати довгострокову візу на Україну на основі професійної діяльності, а згодом короткостроковий дозвіл на проживання в Україні (вид на проживання).

 27 травня 2022 року цю проблему було частково вирішено. Кабінет Міністрів України прийняв ухвалу №627 «Деякі питання перебування на території України іноземців та осіб без громадянства, які прибули в Україну для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації»:

 «1.  Встановити, що на період військового стану та протягом 30 днів після його скасування або припинення до іноземців та осіб без громадянства, які прибули для роботи кореспондентом або представником іноземних засобів масової інформації та в установленому порядку пройшли акредитацію представників засобів масової інформації під час правового режиму військового стану  , не застосовуються обмеження строків тимчасового перебування на території України, встановлені пунктом 2 Порядку продовження строку перебування та продовження або скорочення строку тимчасового перебування іноземців та осіб без громадянства на території України, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 15 лютого 2012 р. № 150 (Офіційний вісник  України, 2012 р., № 17, ст.612).

Тобто, якщо на період військового стану та протягом 30 днів після його скасування до іноземців та осіб без громадянства, які були в Україні для роботи кореспондентом чи представником іноземних засобів масової інформації, не застосовуватимуться обмеження щодо термінів тимчасового перебування на території України. Для цього іноземним журналістам буде необхідно в установленому порядку пройти акредитацію представників ЗМІ під час правового режиму військового становища. 

Але, на жаль, цей нормативний акт не був достатньо опрацьований і, відповідно, залишив багато невирішених питань цієї Постанови.А саме, таких як обмеження при користуванні розрахунковими рахунками в Україні, придбанні транспортних засобів, одержанні різних адміністративних послуг, а також користуванні багатьма іншими правами.  Їх можуть отримати лише іноземці та особи без громадянства, які прибули в Україну на основі довгострокової візи – D 11 – провадження журналістської діяльності, і надалі отримали посвідку на проживання в Україні.