Розірвання шлюбу, якщо хтось із подружжя перебуває за кордоном, здається неможливим.  Є кілька способів розлучитись під час складної ситуації в країні.

 

 Українка, яка перебуває під тимчасовим захистом у країнах ЄС, не може розлучитись зі своїм чоловіком, який залишився в Україні.  Розірвання шлюбу здійснюється згідно із законодавством тієї країни, громадянами якої є подружжя.

 Однак, якщо Ваш чоловік іноземець, то Ви можете здійснити розлучення через суд.

 

 Через консульство Ви так само не можете розлучитися, якщо Ви є біженцем.  Консульство України може розірвати шлюб, якщо звертаються громадяни України з постійним місцем проживання в іноземній державі.  Розірвання шлюбу відбувається за тих самих умов, що й для РАГС:

 1. Подружжя не має спільних дітей, які не досягли повноліття.

 2. Взаємна згода

 3. Подання спільної заяви особисто подружжям та отримання свідоцтва про розірвання шлюбу так само особисто, через місяць.

 

 Ви можете розлучитись через український РАГС, перебуваючи за кордоном. Необхідно подати до РАГСу такі документи:

 1. Свідоцтво про реєстрацію шлюбу (оригінал).

 2. Заява від подружжя: свою частину заяви подружжя за кордоном попередньо оформляє та завіряє нотаріально.

 3. Паспорти та податковий номер подружжя (завірені копії).

 4. Квитанція про сплату державного мита.

 Щоб забрати свідоцтво про розірвання шлюбу, необхідно буде отримати ще одну нотаріально завірену заяву від чоловіка за кордоном.  У заяві викладається прохання про реєстрацію розірвання шлюбу без присутності однієї із сторін.

 Процедура триває місяць.

 Також Ви можете звернутися до нашої юридичної компанії і ми все зробимо за Вас.  Докладніше можна вивчити за цим посиланням.  Ми Вас проконсультуємо, складемо план дій та контролюватимемо всю процедуру розірвання шлюбу.