Україна – це країна можливостей для багатьох типів бізнесу. Це і зручне географічне розташування, зручне законодавче поле, досить лояльний ринок та привабливі ціни. А також, лояльне ставлення до нерезидентів, що створює ще більшу економічну привабливість. Все це сприяє тому, щоб іноземці відкривали власну справу в Україні і приносили податки в наш бюджет. Такий процес називається бізнес-імміграція.

Цей процес означає, що іноземець має безпроблемний в’їзд та перебування в країні з метою створення та/або управління бізнесом. Але інколи такі поїздки можуть бути занадто тривалими або обмеженні в часі (при отриманні візи) і виникає питання щодо отримання іноземцем посвіди на тимчасове проживання (три та більше років).

ПІДСТАВИ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ПОСВІДКИ НА ТИМЧАСОВЕ ПРОЖИВАННЯ

Існує дві причини за якими можна отримати посвідку на тимчасове проживання в Україні іноземця, а саме:

  • На підставі дозволу на працевлаштування;
  • На підставі інвестицій у економіку країни у суму що дорівнює або більше ста тисяч євро (100.000 євро).

Для багатьох іноземців отримання посвідки на підставі працевлаштування є більш реальним варіантом аби в подальшому розпочати в Україну ведення бізнесу. Чому? Ну мабуть тому що для початку вони б хотіли вивчити український ринок, бо інвестиція в сумі 100 тисяч євро, та більше, є дещо складною. Згодом іноземець реєструє компанію з меншим статутним капіталом, на підставі дозволу на працевлаштування, і отримує посвідку на трирічне проживання. І всі ці 3 роки він має можливість розвивати бізнес і поступово готувати пакет документів для імміграції.

Але варто зауважити, що такий процес для іноземця, який не достатньо може бути проінформований в законодавстві України, може бути дуже складним. Тому тут варто одразу заручитися кваліфікованою юридичною допомогою.

ЩО ГОВОРИТЬ ЗАКОН?

Закон України «Про правовий статус іноземців та осіб без громадянства» (від 2012 року) говорить нам про те, що відповідно до статті 3 частини 12 – іноземець дійсно може отримати посвідку на тимчасове проживання у двох випадках: або він є бенефіціарним власником (контролером) або засновником чи учасником юридичної особи, яка зареєстрована в Україні та данні про яку внесені до Єдиного державного реєстру юридичних осіб. Другий, це знов таки інвестиції у сумі не менше ста тисяч євро.

Також, Закон встановлює перелік документів для отримання посвідки, а саме:

  • Заява іноземця.
  • Дійсний поліс медичного страхування.
  • Письмове зобов’язання юридичної особи повідомити центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері міграції (імміграції та еміграції), у тому числі протидії нелегальній (незаконній) міграції, громадянства, реєстрації фізичних осіб, біженців та інших визначених законодавством категорій мігрантів, про втрату іноземцем або особою без громадянства статусу засновника та/або учасника, та/або бенефіціарного власника (контролера) цієї юридичної особи.
  • Інші документи залежно від форми здійснення інвестиції (данні про юридичну особу, засновником або учасником якої є іноземець, копія митної декларації, виписка з банківського рахунку, виписка з рахунку в цінних паперах на території України), які повинні бути засвідчення уповноваженою посадовою особою юридичної особи.

ЧИ ВАРТО ВІДКРИВАТИ БІЗНЕС АБО ПРАЦЕВЛАШТОВУВАТИСЯ ДЛЯ ОТРИМАННЯ ТИМЧАСОВОЇ ПОСВІДКИ НА ПРОЖИВАННЯ В УКРАЇНІ?

Однозначно що так. Україна є перспективною державою для створення та ведення бізнесу. І попри всі моменти та складнощі законодавчого поля в процедурі імміграції, це можна все значно спростити тим, щоб звернутися за професійним юридичним супроводом і довірити цю справу досвідченним фахівцям.

Юристи ЮК «ЄВРОВЕКТОР» зможуть допомогти іноземцям або особам без  громадянства, на законних підставах, отримати посвідку для тимчасового проживання на території України, взявши всі основні процеси на себе. Тому, не варто боятися іммігрувати в Україну і засновувати тут власну справу, адже багато відомих бізнесів та корпорацій, починали свою діяльність саме з України.