Дуже поширеною помилкою є пропуск термінів оскарження від іноземців. Нажаль, це є типовою помилкою з боку іноземців.

Зі свого боку дипломатичні установи можуть несвоєчасно отримувати відповідний пакет документів, який відправляють, наприклад, через поштовий зв’язок. Тому тут варто розуміти, що пропуск термінів може відбуватися з різних обставин.
Апеляцію на оскарження рішення про відмову в наданні транзитної візи можна подати не раніше, ніж через 10 днів після її отримання. За цей час особа (самостійно або з залученням юриста) повинні проаналізувати детально відмову та підготувати апеляцію.

У разі, якщо після подання відповідної апеляції особі повторно відмовили у наданні транзитної візи, вона має повне право на оскарження вже в судовому порядку. Законодавством встановлено, що подати оскарження до суду про відмову в отриманні транзитної візи можна впродовж 6 місяців. Варто розуміти, що якщо рішення про відмову Вам надала дипломатична установа, то оскарження варто направляти до Міністерства Закордонних Справ.

Варто розуміти, що рішення консула України про надання візи в Україну перш за все базується на інформації автоматично сформованих даних відповідних органів: Міністерства закордонних справ України, Адміністрації Державної прикордонної служби України, Державній міграційній служби України, Національній поліції України, Служби безпеки України та Служби зовнішньої розвідки України, а у деяких випадках і Міністерства охорони здоров’я та інших органів. Так, наприклад, якщо особа є громадянином, іноземцем або особою без громадянства, яка постійно проживає в країні, де наявні такі події, як: війна, теракти, епідемії, карантини (це, як правило, країни з авторитарним режимом влади - де правлять олігархи через спеціальні служби країни, військову, релігійну, політичну, кримінальну та іншу силову гілку влади, встановлюючи повний тоталітарний контроль над громадянами), то подання документів на візу в Україну здійснюється виключно до дипломатичної установи, що має юрисдикцію в цій державі. Консул в такій країні, крім перевірки інформації в відповідних базах даних на відповідного іноземця або особу без громадянства, звертається за додатковою інформацією до компетентних органів, що мають повноваження здійснювати спеціальну перевірку (Адміністрація Державної прикордонної служби України, Державна міграційна служба України, Служба безпеки України). Після розгляду цими органами відповідного запиту консула вони надають інформацію про таку особу в спеціальному форматі. Якщо іноземець або особа без громадянства була знайдена в відповідних базах, як особа, яка має ознаки або факти про здійснення злочину та/або може здійснити загрозу національній безпеці України, то консул повинен відмовити в наданні візи в Україну.

Термін для оскарження рішення про відмову може залежати від ряду обставин та факторів. Зазвичай Вам буде надано певний строк для подання апеляції або оскарження рішення. Цей строк від кількох тижнів до кількох місяців.