Втрата будь-яких документів створює багато клопоту для всіх громадян, але найбільші проблеми створюються при втраті, крадіжці, пошкодженні паспортних документів громадян України: паспорта у вигляді ID-картки, паспортного документа зразка 1994 року та/або закордонного паспорта.

 

По-перше, в умовах воєнного стану всі громадяни, іноземці та особи без громадянства зобов'язані при собі мати документи, що ідентифікують їх особу. По-друге, без паспортних документів обмежуються елементарні можливості: змінити місце проживання, зареєструвати чи внести зміни до документів для провадження господарської діяльності, скористатися послугами банків, нотаріусів.

 

Насамперед ця проблема стосується осіб, які постраждали внаслідок військової агресії Росії - виїхали із зони бойових дій або окупованої території або внаслідок обстрілів втратили документи та майно. Для таких громадян органами владних повноважень було розроблено такі алгоритми: - у разі крадіжки одного з цих документів насамперед необхідно звернутися із заявою про скоєння злочину – крадіжки документа та отримати витяг від Єдиного реєстру досудових розслідувань. Далі, для оформлення нового документа, необхідно особисто підійти до однієї з цих установ:

- розподіл ДМС України

- центр надання адміністративних послуг (ЦНАП)

- Центр обслуговування громадян

 

Для оформлення паспорта громадянина України у вигляді ID-картки замість втраченого чи вкраденого потрібно подати такі документи:

• заяву про втрату паспорта;

• витяг від Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі крадіжки);

• документ, що підтверджує сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від сплати;

• довідка органу реєстрації встановленого зразка про місце проживання;

 

Щоб оформити закордонний паспорт громадянину України необхідно подати такі документи:

• паспорт громадянина України (для особи, яка досягла 14-річного віку та проживає в Україні);

• свідоцтво про народження або документ, що підтверджує факт народження – у разі оформлення паспорта для виїзду за кордон особі, яка не досягла 14 років. Якщо один із батьків або обидва батьки такої особи на момент народження були громадянами іншої країни або особами без громадянства, то подається довідка про реєстрацію особи громадянином України (якщо паспорт оформляється вперше);

• документ, що підтверджує сплату адміністративного збору або оригінал документа про звільнення від сплати;

• одна кольорова фотографія розміром 10-15 сантиметрів для внесення відцифрованої особи за допомогою сканування;

• заяву про оформлення паспорта для виїзду за кордон у зв'язку із втратою чи крадіжкою;

• витяг від Єдиного реєстру досудових розслідувань (у разі крадіжки);

• документ, що підтверджує громадянство України (або його копія), або інформація про документи, які були оформлені раніше, які підтверджують громадянство України та посвідчують особу – особам, які постійно проживають поза Україною, втратили паспорт для виїзду за кордон під час перебування в Україні.

 

! УВАГА: оформити новий документ можна за місцем звернення, але лише у населених пунктах, які контролює Україна та де не ведуться активні бойові дії.

У разі, якщо при зверненні до державних органів Ваші права порушуються – не приймають заяви для фіксації крадіжки документів, не надають довідки про втрату документів внаслідок пожежі, не приймають заяви на отримання паспортних документів або вимагають документи не передбачені законом:

1. Здійсніть замовлення послуги консультації юриста за цим посиланням (попередньо ознайомтеся з умовами консультації).

2. Після замовлення послуг чекайте на дзвінок від юриста.