З початком війни в Україні в уряду, окрім головної мети, з'явилося багато невирішених завдань та питань.  Одним із яких стало питання щодо громадян іноземних країн, у тому числі й країни-агресора, які мають певні права на території України.

 У зв'язку з тим, що у багатьох громадян рф закінчувався термін дії посвідки на тимчасове проживання, питання про це стало досить гостро.  З метою недопущення порушень прав людини, яка сплачує податки, узаконила шлюб із громадянином України, має сім'ю.

 Було прийнято постанову Кабінетом Міністрів України від 01.11.2022 №1232 «Деякі питання надання Державною міграційною службою адміністративних послуг в умовах військового стану».

 1. Заяви про оформлення дозволів на імміграцію, оформлення заяв на постійне чи тимчасове проживання – зупиняється до моменту, поки не вирішиться ситуація за участю осіб, пов'язаних з країною-агресором, щодо прийняття нових заяв від громадян Росії з приводу перерахованих вище питань – заявник буде  поінформований щодо відмови у прийнятті документів.

 2. Обмеження не стосуються осіб, які мають законне право на оформлення дозволу на імміграцію та посвідки на постійне проживання.  Дозвіл на імміграцію також мають право особи, які є повнорідним братом/сестрою, дідусем/бабусею, онуком/онукою громадянина України;  одному з подружжя, якщо друге з подружжя, з яким він одружується більше двох років, є громадянином України, дітям та батькам громадян України;  особам, які є опікунами чи піклувальниками громадян України, або які перебувають під опікою чи піклуванням громадян України;  особам, імміграція яких становить державний інтерес для України;  батьками, чоловіком(ом) іммігранта та його неповнолітні діти та особи, які прослужили у Збройних Силах України понад три роки включно.  Квота імміграції – обмежена кількість іноземців та осіб без громадянства, у яких може бути виданий дозвіл на імміграцію протягом календарного року.

 Згадані у постанові обмеження так само не поширюються на громадян країни-агресора, які відповідно до закону України прибули щоб влаштуватися на роботу чи гіг-контракту, возз'єднати сім'ї з особами, які є громадянами України, або під час перебування на законній підставі на території України зареєстрували шлюб  та отримали вид на тимчасове проживання.

 Іноземці, пов'язані з країною-агресором, зобов'язані протягом 30 днів з дня набрання чинності цією постановою звернутися за обміном виду на тимчасове проживання.