На передовій, в окопах, на захисті України стоять не лише її громадяни, а й велика кількість іноземців, які об'єднуються загальними цінностями з українцями і виявляють бажання боротися за мир та світову безпеку. Дізнайтеся більше про умови надходження до Збройних сил України для іноземних громадян.

За новими правилами вступу до Інтернаціонального легіону України, кандидатам достатньо лише подати заявку онлайн. Це спрощення системи набору іноземців в Збройні сили України дало змогу залучити ще більше громадян, готових приєднатися до захисту світової безпеки разом із Україною. Спрос на контрактну службу в Збройних силах України залишається на високому рівні і сьогодні.

 

Особливості проходження військової служби в Україні для іноземців

Згідно з Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу", іноземні громадяни та особи без громадянства можуть приєднатися до військової служби у добровільному порядку (за контрактом). Для ефективного залучення бійців з інших країн, в Україні діє тимчасовий безвізовий режим для іноземних громадян та осіб без громадянства, які мають намір приєднатися до Збройних сил України (відповідно до указу президента №82/2022).

На службу за контрактом приймаються особи рядового, сержантського і старшинського складу Збройних сил України відповідно до укладеного з ними контракту (ч. 2 ст. 2, ч. 1 ст. 211 ЗУ "Про військовий обов'язок і військову службу").

Для іноземців та осіб без громадянства встановлюється випробувальний термін тривалістю 2 місяці. Контракт може бути підписаний на період:

  • 3 роки (для осіб рядового складу);
  • від 3 до 5 років (для осіб сержантського та старшинського складу).

При цьому контракт може бути розірваний за бажанням іноземця або подовжений після закінчення його терміну дії.

Грошове забезпечення для іноземців у складі Збройних сил України визначається на рівні, встановленому для військовослужбовців – громадян України. Крім того, для іноземних громадян та осіб без громадянства передбачена одноразова грошова допомога у випадку смерті (загибелі) військовослужбовця (виплату отримують члени сім'ї або батьки), інвалідності або тимчасової втрати працездатності (виплату отримує військовослужбовець).

 

Тож якщо Ви, іноземець або особа без громадянства, вирішили допомогти Україні в боротьбі за її суверенітет та незалежність, та вступити до лав Збройних Сил України, але не розумієте як і що робити та з чого почати, то Ви можете звернутись до ЮК "ЄВРОВЕКТОР" - компанія, яка готова надати необхідні консультації та супровід для отримання візових та дозвільних документів.